Kanalizacja a zdrowie

Kto nie ma ochoty na gorący prysznic po pracy na relaks lub orzeźwiający prysznic na rozpoczęcie dnia? Źródło życia, które reprezentuje woda, zapewnia siłę, witalność i energię, gdy zdecydujesz się na dobry prysznic przed rozpoczęciem dnia.

Ale nie byłoby to możliwe, gdyby ktoś nie wykonał w naszym domu prawidłowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Komfort i higiena to wartości dodane w naszym życiu, co daje nam dobry montaż wykonany przez profesjonalistów takich jak ci, których można znaleźć w naszej firmie a w Warszawie w https://www.duer.pl/hydraulik/warszawa/. Zostań z nami, a dowiesz się dlaczego. Zaczniemy od spaceru po historii kanalizacji. Dołącz do nas.

Historia - początki hydrauliki

Czy wiesz, że hydraulika jako działalność człowieka jest stosunkowo nowa? Pierwsze szczątkowe instalacje sięgają czasów Cesarstwa Rzymskiego. Dopiero w Rzymie panującego imperium rozpoczęły się pierwsze budowy akweduktów i należy zauważyć, że były to bardzo udane metody, ponieważ do dziś uczymy się na tych pierwszych krokach, aby osiągnąć i zainstalować system wodociągowy. Od tego czasu zachowaliśmy niektóre akwedukty, takie jak Segovia i Mérida, autentyczne prace murarskie i hydrauliczne, aby zapewnić wodę ludności. Rzymianie zmienili bieg rzeki kamieniami, aby dotrzeć do pałaców królewskich i szlacheckich, ułatwiając im pozyskiwanie wody. Ponadto, „nic nie pozostało w rurociągu”, ponieważ byli bardzo świadomi znaczenia utrzymania urządzeń instalacyjnych w dobrym stanie, co dało podstawy do specjalizacji grupy pracowników w naszej firmie. Zajmowali się regularnym czyszczeniem kanałów i utrzymywaniem w czystości zbiorników na wodę.

Jednak po upadku Cesarstwa Rzymskiego, już w średniowieczu, ludzie zaczęli pogardzać wszystkim, co z niego pochodziło, w tym zwyczajem kąpieli. Urządzenia wodno-kanalizacyjne nie były już używane, zamiast tego ścieki zostały wyrzucone gdziekolwiek, co spowodowało rozprzestrzenianie się chorób. Czarna śmierć zabiła w XIV wieku ponad 100 milionów ludzi; ospa i cholera były powszechnymi chorobami populacji, której brakowało odpowiedniej sieci sanitarnej. W XIX wieku w Londynie wodociągi zapewniały pompy i studnie komunalne, a wszelkiego rodzaju odpady wrzucano do tzw. szamb lub bezpośrednio do Tamizy. W szczególności w studni przy Broad Street odkryto źródło epidemii cholery, która miała miejsce w 1854 r. Po zamknięciu pompy studni liczba zachorowań na cholerę zaczęła się zmniejszać, aż zniknęła. Od tego momentu troska o odpowiednią kanalizację wody nie przestała rosnąć aż do naszych czasów. Możemy postawić nowoczesną hydraulikę pod koniec XIX wieku z wykorzystaniem rur żeliwnych. Obecnie system ten jest zabroniony, żeliwo zostało zastąpione innymi materiałami instalacyjnymi, takimi jak miedź, stal, PCV lub polipropylen, które są spawane z innymi materiałami nie zanieczyszczającymi środowiska, co jeszcze bardziej zwiększa, jeśli to możliwe, wielorakie korzyści płynące z dobrej instalacji wodno-kanalizacyjnej.